Wtorek 28 Styczeń 2020, godzina 19:03

Autor Wątek: Wszystko na temat nadchodzacych wyborów  (Przeczytany 12011 razy)

Description:

gość

• Gość
Odp: Wszystko na temat nadchodzacych wyborów
« Odpowiedź #75 dnia: Poniedziałek 03 Październik 2011, godzina 19:43 »
Wiecie co , zmieniłem zdanie i będę glosować na PIS,
bo ja mam czyste sumienie i się nie boję nikogo i niczego.

MOHER

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Poniedziałek 03 Październik 2011, godzina 20:38 »
Witamy w Klubie!
Dzisiaj POLAK dla "Jaśnie Nam Panujących i Tych Co Ich Popierają" (Ciekawe skąd ONI są?!) to to samo co, bydło, moher, oszołom, gorzej wykształcony z małych miast.
A ja po prostu nie chcę zapomnieć o swoich przodkach, zwłaszcza o naszych rodzicach, babciach i dziadkach. Tym bardziej nie chcę zapomnieć i nie zapomnę o tysiącletniej historii POLSKI i POLSKIEJ KULTURY!.
Tuski kiedyś wygrały, bo napuściły "dzieciaki" na swoich rodziców /Akcja - Zabierz babci dowód).
Rechotali z "pisowców", z ludzi z Krakowskiego Przedmieścia, z Rodziny Radia Maryja i innych PATRIOTów. A tak naprawdę wstydzili się, że nie mają żadnych, głębszych uczuć tylko hucpa i ubaw!
ONI oficjalnie wstydzili się i wstydzą tego, że są Polakami. Dla platformersów najważniejsze to być jakomś porąbanym "europejczykiem".
Tylko, że w Europie nas niech chcą.
Dla nich zawsze będziemy "Polaczkami", np. dla Niemców i innych NARODOWYCH państw Europy!.
Tymi od brudnej roboty (na zmywaku, na budowie, przy podmywaniu starszych i schorowanych.
Ludzie bez OJCZYZNY są jak śmiecie. Nie tylko nie mają szacunku u innych, ale nie mają go dla siebie.
Są zakłamani i udają lepszych niż są.
To tak jakby Cygan lub inny Obywatel Izraela udawał, że jest Europejczykiem.
Nikt nie musi być Polakiem, może być tym kim zechce.
Tylko co na to powiedzą jego przodkowie, którzy dopadną go w najbardziej nieodpowiednim dla niego momencie.
Zwłaszcza wtedy, gdy będzie na europejskich salonach bez swojego
Korzenia KUNTA-KINTE!!! ;D
Młodzież niech sprawdzi, kto to by? Przyda im się na czarną godzinę ;D

Gość1

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Wtorek 04 Październik 2011, godzina 08:52 »
Mam głos, ale wyboru nie mam. Nie idę na wybory.

Władek

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: Wtorek 04 Październik 2011, godzina 23:29 »

Kibol

• Gość
« Odpowiedź #79 dnia: Środa 05 Październik 2011, godzina 17:38 »

zobacz też:

kibol

• Gość
« Odpowiedź #80 dnia: Czwartek 06 Październik 2011, godzina 21:05 »
Perypetie pana premiera Tuska

wyborca

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Piątek 07 Październik 2011, godzina 00:25 »
Rycho
Gość

Odp: By żyło się lepiej...
? Odpowiedz #403 : Środa 05 Październik 2011r, godzina 10: 39 ?
   Odpowiedz cytującCytuj
Historia artykułu 585

Posłowie PO i PSL błyskawicznie zmienili prawo. Dzięki temu uniknął procesu Ryszard Krauze

21 lipca 2011 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia umorzył postępowanie, w którym oskarżony był jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów Ryszard Krauze. Sąd nie miał wyjścia ? tydzień wcześniej weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, na skutek której z kodeksu spółek handlowych zniknął art. 585. A właśnie ten przepis ? mówiący o działaniu na szkodę spółki ? posłużył prokuratorom do oskarżenia trójmiejskiego biznesmena.

http://www.rp.pl/artykul/69745,727824-Ryszard-Krauze-skorzystal-na-zmianie-prawa.html

źródło:rp.pl
By żyło się lepiej... Cheesy

Cezary Gmyz: Wyłącznie twarde fakty

?Je weniger die Leute wissen, wie Würste und Gesetze gemacht werden, desto besser schlafen sie? czyli ?Im mniej ludzie wiedzą, jak robi się kiełbasę i ustawy, tym lepiej śpią?. To zdanie powiedział swego czasu kanclerz Otto von Bismarck. Zwolennikiem tej zasady jest najwyraźniej publicysta ?Gazety Wyborczej? Witold Gadomski. Zaatakował on wczoraj ?Rzeczpospolitą? za ujawnienie, jak przebiegał proces legislacyjny, którego efektem było usunięcie art. 585 z kodeksu spółek handlowych.

Gadomski dziwi się, że poświęciliśmy trzy miesiące na przygotowanie tekstu, choć gazecie, w której pracuje, ujawnienie afery Rywina zajęło pięć miesięcy. Mimo że wiele informacji było na wyciągnięcie ręki ? wszak kulminacyjny akt owej afery rozegrał się w gabinecie redaktora naczelnego ?GW? Adama Michnika.

czytaj dalej na :
http://blog.rp.pl/blog/2011/10/06/cezary-gmyz-wylacznie-twarde-fakty/

źródło:rp.pl

sympatyk pisiorów

• Gość
« Odpowiedź #82 dnia: Piątek 07 Październik 2011, godzina 09:59 »
Ostatnie sondaże: PiS ma 52 proc. głosów
Kampania wyborcza się kończy, a sondaże przedwyborcze dopiero nabierają smaku. W jednym z nich, na pytanie ? Na którą partię zagłosujesz? - 52 proc. respondentów odpowiedziało ? na PiS. Sondaż ukazał się na portalu fakt.pl

Z niego też wynika, iż na PO chce głosować ? 29 proc. ankietowanych, na PSL ? 1 proc., SLD - 3 proc., Ruch Palikota ? 9 proc., PJN ? 2 proc., PPP ? 1 proc.

Z kolei portal wp.pl opublikował obok siebie dwa różne sondaże. Jeden z nich to najnowszy sondaż CBOS, według którego w wyborach parlamentarnych PO może otrzymać 34 proc. głosów, a PiS dopiero 20 proc. Co innego mówi jednak wykres przedstawiający ten sondaż. (patrz poniżej).

W drugim sondażu, w którym głosują czytelnicy wp.pl, na pytanie ? Kampania, której partii była według Ciebie najlepsza? ? 35 proc. internautów odpowiedziało ? PiS. Dopiero 30 proc. wolało PO.

Jak zagłosują Polacy, okaże się 9 października.

Przypomnijmy naszą sondę ?Czy wierzycie sondażom?. Posłuchaj TU.

Feed: Niezalezna
    Oryginalny artykuł na niezalezna.pl

Wyborca

• Gość
« Odpowiedź #83 dnia: Piątek 07 Październik 2011, godzina 19:04 »
PO-LISa na życie

W przeddzień wyborów większość polskich polityków, najważniejszych urzędników w państwie z Prezydentem i premierem na czele, wspomagani przez największe ośrodki medialne, próbują wspólnie odgrzewać polsko-niemieckie resentymenty. Marzą o międzynarodowym skandalu (skandaliku), którego ofiarą byłaby A. Merkel, realny przywódca Unii Europejskiej, a sprawcą - J. Kaczyński, uznany ksenofob, polityczny awanturnik. Wszystko po to, by Platforma znów mogła wygrać wybory, by zatrzymać pochód PIS-u po władzę. Gdzieś tam w kręgach decydenckich uznano, iż to jedyna szansa, by przekonać rodaków. Typowy Polak niekoniecznie ufa we wszystko, co napisze Michnik i powie Lis w telewizji, jednak z doniesieniami zagranicznych mediów się najczęściej liczy. Wystarczy je w odpowiedni sposób zaakcentować i nagłośnić. Tak przynajmniej wnioskują dziś przyjaciele Platformy, ci, o których kiedyś wspominał A. Wajda. Czy słusznie?

Kaczyński w swych luźnych rozważaniach na temat różnych polityków napisał o A. Merkel:

"Nie sądzę, żeby kanclerstwo Angeli Merkel było wynikiem czystego zbiegu okoliczności, nie będę jednak tego przeświadczenia rozwijał, zostawiam to politologom i historykom".

Kiedy Lis zażądał od lidera PIS sprecyzowania powyższej myśli, ten stwierdził:

?Czy pan nie zna polskiego? Było wynikiem, że połączyły się dwie części Niemiec, pojawiły się napięcia i potrzebna była osoba ze wschodniej części Niemiec. Resztę zostawmy politologom?.

Dużo więcej w tym aspekcie powiedział - fakt, że nieoficjalnie ? R. Sikorski. W rozmowie z zastępcą sekretarza stanu USA oświadczył m.in.:

"Niemcy wydają się mieć układ z Rosją. A w zamian niemieckie koncerny robią interesy w Rosji na setki miliardów euro?.

czytaj więcej na:

http://wsieci.rp.pl/opinie/chinaski/PO-LISa-na-zycie

żródło: W SIECI OPINII

fan siary

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: Piątek 07 Październik 2011, godzina 19:22 »
"Siara" odpowiada PO na parodię poradnika "Uczciwe wybory"

Chcesz zobaczyć?  To kliknij na SIARĘ :)

wyborca

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Piątek 07 Październik 2011, godzina 19:52 »
Obiektywizm według Jarosława Gugały

Jaka nagrodę dostanie pan redaktor ?

Emilia

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: Piątek 07 Październik 2011, godzina 20:58 »
Lojalne media jednej władzy

Jestem zniesmaczona tym co się dzieje w naszym kraju.
Walka na końcówce wyborów pokazała "uczciwość i bezstronność" mediów.
Żałosne. Bezradność polityków jednej partii sięgnęła dna.
Posłużyli się znanymi dziennikarzami , aby zniszczyć wroga nr 1.
Czy to im się udało, myślę, że nie, ale nie dlatego, że wiem jaki będzie wynik wyborów, bo nie wiem,
ale dlatego , że w moich oczach ta bezradna partia bardzo straciła na swoim wizerunku,
w dodatku pokazała prawdziwe oblicze mediów, którzy podczas 4 lat unikali upolitycznienia, a teraz wyszło szydło z worka.
To co zrobili politycy  jednej partii i dziennikarze, ich sposób prowadzenia wywiadu, przeszło moje najśmielsze oczekiwania .
Co teraz mam zrobić ja obywatel , wyborca , co mam pomyśleć na temat mediów i to co w nich mówią, przekazują?
Czy mam wierzyć  w ich szczerość na wizji ?
Czy mogę zaufać ich przekazom ?
Czy mogę zaufać komuś kto jest stronniczy , ma klapki na oczach i uważa , że to on ma rację i tylko on ma na wyłączność prawdę, nikt inny?
To będzie bardzo trudne.
Kto na tym stracił najwięcej?  My Polacy.
Nie o taką Polskę walczyłam.

czytelnik

• Gość
« Odpowiedź #87 dnia: Poniedziałek 10 Październik 2011, godzina 09:57 »
Rozmaitości będą w parlamencie.Moze być ciekawie :D

Moherek

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Poniedziałek 10 Październik 2011, godzina 18:45 »
Kolejna dobra wiadomość tych wyborów to bardzo marny wynik SLD.

To znak, że społeczeństwo dojrzewa. Na scenie politycznej w Polsce, jak w każdym demokratycznym kraju jest zapotrzebowanie na lewice i miejsce dla lewicy. Ale dla lewicy, która broni interesów pracowników, ludzi ubogich i pokrzywdzonych.
Nasza lewica w wykonaniu SLD to "kawiorowa Lewica" rodem z ZSRR, której członkowie i przeróżni działacze poobsadzani w bankach, urzędach, starostwach, ZUSach, Spółkach Skarbu Państwa, czy na innych państwowych lub samorządowych posadkach, dba przede wszystkim o własne interesy. Oczywiście także o interesy rodziny i kolegów, od których w jakiś sposób są zależni.

Platforma realizuje podobny scenariusz "zawłaszczania państwa przez kolegów" ale robi to lepiej.
Ma uśmiechniętych frontmenów w postaci premiera czy podebranego SLD Bartosza Arłukowicza. Ponadto świetnie wykorzystuje socjotechnikę do "wyczuwania" i kreowania nastrojów społecznych, w które idealnie ze swoimi posunięciami się wpasowuje.

Ma jeszcze jeden atut, którego SLD nie ma. Solidarnościowy Rodowód ludzi spośród jej przywódców i członków. No i oczywiści nie ciągnie się za nią ogon Dzierżyńskiego, MO, SB, UB, ORMO, ZOMO i innych radosnych formacji, które umilały ludziom życie jak mogły, gdy ktoś próbował w czasach ludowej demokracji mieć inne zdanie niż persony siedzące pod popiersiem Lenina.

Czy Palikot zajmie miejsce SLD? Myślę, że nie. To chwilowy kaprys najmłodszych wyborców, którzy za obietnicę legalizacji marihuany, dręczenie kleru znienawidzonego przez młodych za obowiązkowe lekcje religii oraz wizerunek fajnego luzaka, gościa "cool" otrzymał ich głosy. Także głosy rozczarowanych do PO młodych ludzi, którzy uwierzyli w cuda, i wchodząc w nowe własne życie pozaciągali kredyty a dziś stoją na krawędzi bankructwa, oraz innych dla których Kaczor zawsze był i jest "be", Olejniczak się sfilcował bo ile razy można pokazywać śpiewające bliźniaczki czy rozdawać jabłuszka. PSL głównie kojarzy się z wiejską remizą strażacką a jej prezes z żółwiem Ninja (po zaaplikowaniu pavulonu).

Tak czy siak koniec SLD bliski. Ich twardy elektorat po woli wymiera. Wpływy na obsadę przeróżnych stanowisk w terenie maleją, a ideologię lewicową mają jedynie w nazwie. Nie mają  więc co liczyć na przypływ nowych wyborców.

Natura nie lubi pustki. Czy powstanie nowa lewicowa partia? Nie sadzę. Dwa największe ugrupowania puszczają oko "naturalnych" wyborców lewicy czyli ludzi ubogich i robotników. Właśnie wśród nich rozegra się batalia o przejęcie w przyszłości elektoratu lewicy.
Dotychczas świetni udało się PO ograć SLD podbierając Arłukowicza oraz zapraszając gen.Jaruzelskiego na salony.

Sztandar wyprowadzono, pora więc powiedzieć:
Goodbye Lenin!  ;D

Orędzie powyborcze

• Gość
« Odpowiedź #89 dnia: Wtorek 18 Październik 2011, godzina 16:13 »
Orędzie powyborcze premiera - wersja kabaretowa